Affärsområde stora företag

Affärsområdet riktas mot exportföretag med omsättning över en miljard kronor eller minst 500 anställda - och banker som medverkar i dessa affärer.

 Tomas Duffy
Tomas Duffy

Affärsområdeschef
08-788 01 26
tomas.duffy@ekn.se

 


Marie Aglert
Biträdande affärsområdeschef
Gruppchef för Kraft, Försvar och Anläggningar
08-788 00 84
marie.aglert@ekn.se

 

Joakim Ellergren
Joakim Ellergren

Business controller
08-788 00 61
joakim.ellergren@ekn.se

 

Anneli Boström
Anneli Boström

Assistent
08-788 00 70
anneli.bostrom@ekn.se

  
Kristina Soto
Assistent
08-788 00 01
kristina.soto@ekn.se 

 

Gruvteknik och Råvaror


Lotta Danielsson
Gruppchef
08-788 00 73
lotta.danielsson@ekn.se

 


Frida Andersson
Underwriter
08-788 01 74
frida.andersson@ekn.se

 


Alexandre Baillet
Senior underwriter
08-788 00 69
alexandre.baillet@ekn.se

 


Maria Mattsson
Senior underwriter
08-788 01 45
maria.mattsson@ekn.se

 

 Kenneth Mineur
Kenneth Mineur
Senior underwriter
08-788 01 57
kenneth.mineur@ekn.se

 


Knut Muhrén
Senior Underwriter
08-788 00 12
knut.muhren@ekn.se



Michael Regmert
Senior Underwriter
08-788 01 19
michael.regmert@ekn.se

 


Diana Sewerin
Senior legal counsel
08-788 00 43
diana.sewerin@ekn.se

 


Victor Widing
Legal counsel
08-788 02 30
victor.widing@ekn.se

 


Karin Åker
Senior Underwriter
08-788 01 00
karin.aker@ekn.e

 

Transport och Entreprenad

  
Johan Ehrenborg
Gruppchef
08-788 00 62
johan.ehrenborg@ekn.se

  
Camilla Dannerljung
Senior legal counsel
08-788 00 49
camilla.dannerljung@ekn.se

 

 Eva Edelswärd
Eva Edelswärd
Underwriter
08-788 00 86
eva.edelsward@ekn.se

 

Oscar Entrambasaguas
Oscar Entrambasaguas
Senior underwriter
08-788 00 09
oscar.entrambasaguas@ekn.se

 
Tomas Eriksson
Senior underwriter
08-788 01 34
tomas.eriksson@ekn.se

 
Malin Hagerud

Senior legal counsel
08-788 00 66
malin.hagerud@ekn.se

 


Kristina Jungkarp
Senior underwriter
08-788 01 59
kristina.jungkarp@ekn.se

 

Anders Larsson
Anders Larsson
Senior underwriter
08-788 00 18
anders.larsson@ekn.se

 


David Lindberg
Senior legal counsel
08-788 01 41
david.lindberg@ekn.se

 


Rebecka Lundgren
Underwriter
08-788 01 82
rebecka.lundgren@ekn.se

  
Mikael Mikko
Senior underwriter
08-788 00 72
mikael.mikko@ekn.se

 


Ida Montgomery
Underwriter
08-788  00 64
ida.montgomery@ekn.se

 

Frédéric Petersson
Frédéric Petersson
Senior underwriter
08-788 00 23
frederic.petersson@ekn.se

 

Yvonne Rosenqvist
Yvonne Rosenqvist
Underwriter
08-788 01 23
yvonne.rosenqvist@ekn.se

 

Kraft, Försvar och Anläggningar

 
Marie Aglert

Gruppchef
Biträdande affärsområdeschef
08-788 00 84
marie.aglert@ekn.se


Sofia Björkegren
Senior Legal counsel
08-788 01 36
sofia.bjorkegren@ekn.se

 


Andreas Hedlund
Senior Underwriter
08-788 01 14
andreas.hedlund@ekn.se

 


Synnöwe Krensler
Senior underwriter
08-788 01 53
synnowe.krensler@ekn.se

 

Bo Lindgren
Bo Lindgren
Senior financial officer
08-788 00 97
bo.lindgren@ekn.se

 

Kristian Orrbeck
Kristian Orrbeck
Senior underwriter
08-788 00 15
kristian.orrbeck@ekn.se

 

Ann Skoglund
Ann Skoglund
Senior financial officer
08-788 00 57
ann.skoglund@ekn.se

 

Marc Strahm
Marc Strahm

Senior Legal counsel
08-788 01 39
marc.strahm@ekn.se

 


Anja Wåhlström
Senior underwriter
08-788 01 27
anja.wahlstrom@ekn.se

 

Nya kunder

 
Lotta Danielsson 

Gruppchef
08-788 00 73
lotta.danielsson@ekn.se

   
Ann-Catrine Bertlin
Client Executive
08-788 00 54
ann-catrine.bertlin@ekn.se

 

 
Gert Eriksson
Senior advisor
08-788 00 55
gert.eriksson@ekn.se

 

 
Hilda Hellgren
Client Executive
08-788 00 41
hilda.hellgren@ekn.se


Andreas Lennmarker
Senior underwriter
08-788 01 15
andreas.lennmarker@ekn.se

 

Telekom


 
Kjell Forsberg
Gruppchef
08-788 00 29
kjell.forsberg@ekn.se

 

Claes Beijer
Claes Beijer
Senior underwriter
08-788 01 06
claes.beijer@ekn.se

 


Nina Börjemalm
Senior underwriter
08-788 01 65
nina.borjemalm@ekn.se

  

Katarina Hirsch
Senior underwriter
08-788 01 09
katarina.hirsch@ekn.se

 

Ingrid Lind-Otterhäll
Ingrid Lind-Otterhäll

Senior underwriter
08-788 01 52
ingrid.lind-otterhall@ekn.se

 


Ove Nyström
Biträdande gruppchef
08-788 01 38
ove.nystrom@ekn.se

 

 Zlatko Salcic
Zlatko Salcic
Senior legal counsel
08-788 00 47
zlatko.salcic@ekn.se

 

 Ulrika Sernbrandt
Ulrika Sernbrandt
Senior underwriter
08-788 00 94
ulrika.sernbrandt@ekn.se

 

 
Ann-Sofi Stålnacke

Senior Underwriter
08-788 01 44
ann-sofi.stalnacke@ekn.se

 

Malin Tegnér
Malin Tegnér

Senior underwriter
08-788 01 51
malin.tegner@ekn.se 

 

Joakim Wallensteen
Joakim Wallensteen
Senior underwriter
08-788 00 90
joakim.wallensteen@ekn.se


http://www.ekn.se/