Alla medarbetare, i alfabetisk ordning

 

Marie Aglert
Marie Aglert
Tillförordnad affärsområdeschef Stora företag
Gruppchef: Kraft, Försvar och Anläggningar
08-788 00 84, 0707-26 61 19
marie.aglert@ekn.se

 

 
Annika Alvtegen

Affärssupport
08-788 01 11, 0708-36 25 04
annika.alvtegen@ekn.se 

 


Frida Andersson
Gruvteknik och Råvaror
08-788 01 74, 0706-87 01 74
frida.andersson@ekn.se

 


Michael Andersson

Controller Små och medelstora företag
08-788 01 20, 0708-84 87 40
michael.andersson@ekn.se

  

Beatrice Arnesson
Beatrice Arnesson
Kommunikationschef
08-788 00 36, 0705-25 23 50
beatrice.arnesson@ekn.se

 

 
Monica Aronsson
Ekonomi
08-788 01 76, 0706-84 01 76
monica.aronsson@ekn.se

 

 
Katarina Asplund
 Kommunikation
08-788 01 94, 0706-830995
katarina.asplund@ekn.se

 

Annika Backlund
Annika Backlund
Kommunikation
08-788 01 60, 0727-12 11 40
annika.backlund@ekn.se

 

 
Alexandre Baillet
Gruvteknik och Råvaror
08-788 00 69, 0768-01 30 16
alexandre.baillet@ekn.se

 

Jens Barkestam
Små och medelstora företag
08-788 00 17, 0720-05 16 11
jens.barkestam@ekn.se

 

Claes Beijer
Claes Beijer

Telekom
08-788 01 06, 0701-47 03 56
claes.beijer@ekn.se


Anders Bengtsson
Anders Bengtsson

IT
08-788 01 03, 0703-10 86 54
anders.bengtsson@ekn.se

 

Catherine Benjour
Catherine Benjour
Affärssupport
08-788 01 54, 0722-21 44 50
catherine.benjour@ekn.se 

 

 
Margaretha Bergman

Gruppchef: Kundteam AO små
08-788 00 20, 0768-08 68 28
margaretha.bergman@ekn.se


Ann-Catrine Bertlin
Nya kunder
08-788 00 54, 0709-47 78 73
ann-catrine.bertlin@ekn.se

 
Sofia Björkegren
Kraft, Försvar och Anläggningar
08-788 01 36, 0706-20 81 10
sofia.bjorkegren@ekn.se

 

Anneli Boström
Anneli Boström

Assistent: Affärsområde stora företag
08-788 00 70, 0707-48 34 77 
anneli.bostrom@ekn.se

 

 Håkan Bäckström
Håkan Bäckström
Regionansvarig Öst
AO Små och medelstora företag
08-788 01 25, 0768-05 02 05
hakan.backstrom@ekn.se

 


Nina Börjemalm
Telekom
08-788 01 65, 0767-97 04 58
nina.borjemalm@ekn.se

 

Victor Carstenius
Victor Carstenius

Risk advisory & CSR
08-788 00 65, 0704-42 17 40
victor.carstenius@ekn.se

 


Johan Dahl
Risk Advisory & CSR
08-788 00 45, 0734-39 71 86
johan.dahl@ekn.se


Jennifer Dahlin Ivarsson
Risk Advisory & CSR
08-788 00 38, 072-903 93 81
jennifer.dahlin.ivarsson@ekn.se

  


Lotta Danielsson
Gruppchef: Gruvteknik och Råvaror samt Nya kunder
08-788 00 73, 070-688 00 59
lotta.danielsson@ekn.se

  
Camilla Dannerljung

Transport och Entreprenad
08-788 00 49, 0702-48 00 89
camilla.dannerljung@ekn.se

 

Marianne de Jong Henckel
Marianne de Jong Henckel

Ekonomi
08-788 00 40, 0707-49 19 15
marianne.de.jong.henckel@ekn.se

  

Magnus Du Rietz
Magnus du Rietz

IT chef
08-788 00 24,  0709-40 00 25
magnus.du.rietz@ekn.se

 

 Eva Edelswärd
Eva Edelswärd
Transport och Entreprenad
08-788 00 86, 076-797 04 35
eva.edelsward@ekn.se  

 

 
Johan Ehrenborg
Gruppchef: Transport och Entreprenad
08-788 00 62, 072-005 16 12
johan.ehrenborg@ekn.se

 

Julia Ekberg
Risk Advisory & CSR
08-788 00 31, 0720-19 00 31
julia.ekberg@ekn.se

 

 Joakim Ellergren
Joakim Ellergren

Controller: Affärsområde stora företag
08-788 00 61, 0704-98 81 61
joakim.ellergren@ekn.se

 

Oscar Entrambasaguas
Oscar Entrambasaguas

Transport och Entreprenad
08-788 00 09, 0768-63 28 50
oscar.entrambasaguas@ekn.se

 


Gert Eriksson

Nya kunder 
08-788 00 55, 0708-14 93 84
gert.eriksson@ekn.se

  
Tomas Eriksson
Transport och Entreprenad
08-788 01 34, 0703-90 16 44
tomas.eriksson@ekn.se

 

 
Per Ewert
Små och medelstora företag
08-788 02 33, 076-138 02 33
per.ewert@ekn.se

 

Eva Fahlin
Eva Fahlin
Affärsplanering och Verksamhetsutveckling
Finans
08-788 01 81, 0702-09 74 63
eva.fahlin@ekn.se


Kjell Forsberg
Gruppchef: Telekom
08-788 00 29, 072-005 16 19
kjell.forsberg@ekn.se


Tomas Fransson
Tomas Fransson
AO Små och medelstora företag
08-788 01 32, 0768-08 80 22
tomas.fransson@ekn.se

 


Sandrina Graham-Clarke
Chef Affärssupport
08-788 00 34, 0708-17 27 83
sandrina.graham-clarke@ekn.se

 


Sofia Grahn
Risk Advisory & CSR
Sustainability Analyst
08-788 02 27, 0702-81 62 37
sofia.grahn@ekn.se




Jan Grigo
Små och medelstora företag
08-788 02 34
jan.grigo@ekn.se


Malin Hagerud

Transport och Entreprenad
08-788 00 66, 070-972 17 87
malin.hagerud@ekn.se

 
Per Hansson
Risk Advisory & CSR
08-788 02 38, 070-288 02 38
per.hansson@ekn.se

 


Andreas Hedlund
Kraft, Försvar och Anläggningar
08-788 01 14, 0706-40 90 58
andreas.hedlund@ekn.se

 

Ann-Christin Hedlund
Ann-Christin Hedlund

Ekonomi
08-788 00 63, 0708-36 30 54
ann.christin.hedlund@ekn.se

 

 
Evelina Heinakroon
Affärssupport
08-788 00 37
evelina.heinakronn@ekn.se

 

 
Hilda Hellgren
Nya kunder 
08-788 00 41, 0709-74 31 16
hilda.hellgren@ekn.se

 

Marcus Hellströmer
Marcus Hellströmer

Affärssupport
08-788 01 29, 0767-97 04 39
marcus.hellströmer@ekn.se

 


Katarina Hirsch
Telekom
08-788 01 09, 0767-97 04 63
katarina.hirsch@ekn.se

 

Ellen Hoffner
AO Små och medelstora företag
08-788 01 90, 0767-97 04 61
ellen.hoffner@ekn.se

 


Lena Höglund

AO Små och medelstora företag
08-788 00 27, 0709-36 98 87
lena.hoglund@ekn.se

 

Max Hörberg
Max Hörberg

IT
08-788 00 68, 0708-46 15 85
max.horberg@ekn.se

 
Martin Ingvarsson
Risk Advisory & CSR
08-788 00 56, 072-906 09 58
martin.ingvarsson@ekn.se

 

 Petra Jansson
Petra Jansson
Chefsjurist, chef för Compliance och Internationella Relationer
08-788 01 48, 0733-66 65 12
petra.jansson@ekn.se

 

Anna-Karin Jatko

Anna-Karin Jatko
Generaldirektör
08-788 00 00
anna-karin.jatko@ekn.se


Barbro Johansson
International Relations
08-788 01 80, 0709-92 77 22
barbro.johansson@ekn.se


Cecilia Johansson
Ekonomichef
08-788 00 48, 072-005 36 89
cecilia.johansson@ekn.se

 
Kristina Jungkarp
Transport och Entreprenad
08-788 01 59, 0767-97 04 43
kristina.jungkarp@ekn.se

  


Carina Kampe
Kommunikation
08-788 01 66, 0767-97 04 65
carina.kampe@ekn.se

 


 Ingegerd Karlsson
Ingegerd Karlsson
08-788 00 21, 0705-58 65 38
ingegerd.karlsson@ekn.se

 

Carl Johan Karlsson
Carl-Johan Karlsson

Affärsområdeschef Små och medelstora företag
08-788 01 46, 0705-15 44 20
carljohan.karlsson@ekn.se

 


Stefan Karlsson

Avdelningschef: Risk advisory & CSR
08-788 00 02, 0702-25 54 81
stefan.karlsson@ekn.se

 

Synnöwe
Synnöwe Krensler

Kraft, Försvar och Anläggningar
08-788 01 53, 0768-11 44 70
synnowe.krensler@ekn.se

 


Anna Kugelberg
AO Små och medelstora företag
08-788 00 96, 0768-00 72 13
anna.kugelberg@ekn.se

 

Martin Källervald

Martin Källervald
Regionansvarig Göteborg
Små och medelstora företag 
031-711 50 00, 0703-11 85 83
martin.kallervald@ekn.se

 

Eva Kullberg-Tideman
Eva Kullberg-Tideman
Senior Compliance Officer
08-788 01 56, 0727-44 08 80
eva.kullberg.tideman@ekn.se     

 


Åsa Larsson
Kundansvarig Göteborg
08-788 00 71
asa.larsson@ekn.se

 

 Greger LeijonhufvudKundansvarig

Greger Leijonhufvud
Regionansvarig Malmö
AO Små och medelstora företag
040-98 06 00
greger.leijonhufvud@ekn.se

 

Hans Leijonhufvud
Hans Leijonhufvud

Säkerhetsansvarig
08-788 00 88, 0733-40 03 27
hans.leijonhufvud@ekn.se


Andreas Lennmarker
Nya kunder
08-788 01 15, 070-5801750
andreas.lennmarker@ekn.se

 

Göran Leo Friberg
Kundansvarig
08-788 00 16
goran.friberg@ekn.se

 

Gun Lidholm
Gun Lidholm

Personalchef
08-788 00 58, 0709-84 65 09
gun.lidholm@ekn.se

 


David Lindberg
Transport och Entreprenad
08-788 01 41, 0703-98 83 27
david.lindberg@ekn.se

 

 
Sofia Lindberg
AO Små och medelstora företag 
08-788 00 25, 0709-98 64 44
sofia.lindberg@ekn.se

Mikael Lindbäck
IT
08-788 02 24, 070-821 76 70
mikael.lindback@ekn.se

 
Karl Lindelöw
Transport och Entreprenad
08-788 00 53, 070-947 78 72
karl.lindelow@ekn.se

 

Bo Lindgren
Bo Lindgren

Kraft, Försvar och Anläggningar
08-788 00 97, 0708-36 30 40
bo.lindgren@ekn.se

  
Eva Lindmark

Affärssupport
08-788 02 23, 0733-96 11 60
eva.lindmark@ekn.se

 

Ingrid Lind Otterhäll
Ingrid Lind-Otterhäll

Telekom
08-788 01 52, 0701-47 06 20
ingrid.lind-otterhall@ekn.se

   

Anders Ljungkvist
Kundansvarig
AO Små och medelstora företag
08-788 01 28
anders.ljungkvist@ekn.se

 


Rebecka Lundgren
Transport och Entreprenad
08-788 01 82, 0732-01 63 41
rebecka.lundgren@ekn.se

 


André Lundvall
Risk Advisory & CSR
08-788 02 35
andre.lundvall@ekn.se

 

Anna Långström
Kundansvarig
08-788 02 29, 0725-280229
Anna.Langstrom@ekn.se

 


Angelina Madunic

Compliance Officer
08-788 01 04, 0708-17 27 72
angelina.madunic@ekn.se

 


Sheila Majstorovic
IT
08-788 00 59, 0767-97 04 42
sheila.majstorovic@ekn.se

 

Maria Mattsson
Maria Mattsson

Gruvteknik och Råvaror
08-788 01 45, 0768-11 90 20
maria.mattsson@ekn.se

 

Thorsten Metzner
AO Små och Medelstora Företag
08-788 02 25, 0727-48 02 25
thorsten.metzner@ekn.se

 
Mikael Mikko

Transport och Entreprenad
08-788 00 72, 0702-66 99 20
mikael.mikko@ekn.se

 

Kenneth Mineur
Kenneth Mineur

Gruvteknik och Råvaror
08-788 01 57, 0768- 63 28 99
kenneth.mineur@ekn.se

 

 
Yasuhiro Miyazaki
Finans/Ekonomi och Risk Advisory & CSR
08-788 01 18, 070-023 36 02
yasuhiro.miyazaki@ekn.se

 


Ida Montgomery
Transport och Entreprenad
08-788 00 64, 0722-12 60 40
ida.montgomery@ekn.se

 

Knut Muhrén
Gruvteknik och Råvaror
08-788 00 12, 0767-97 04 62
knut.muhren@ekn.se

 

 
Philip Nilsson
Finans/Ekonomi och Risk Advisory & CSR
08-788 00 19, 0765-69 68 12
philip.nilsson@ekn.se

 


Patrick Nimander

Avdelningschef: Finans/ekonomi
08-788 01 35, 0703-84 10 10
patrick.nimander@ekn.se

 

Claes Nordström
Claes Nordström

Risk advisory & CSR
08-788 00 06, 0702-50 70 28
claes.nordstrom@ekn.se

Fredrik Nyberg
HR
08-788 02 42, 0730-92 96 43
fredrik.nyberg@ekn.se


Ove Nyström

Telekom
08-788 01 38, 0707-22 34 87
ove.nystrom@ekn.se

 


Karl-Oskar Olming
Risk Advisory & CSR, Africa Representative
+255 682 628 208
karl-oskar.olming@ekn.se



Kerstin Omrell
Upphandling
08-788 00 11, 072-252 00 11
kerstin.omrell@ekn.se

 

Kristian Orrbeck
Kristian Orrbeck

Kraft, Försvar och Anläggningar
08-788 00 15, 0707-22 22 68
kristian.orrbeck@ekn.se

  

Frédéric Petersson
Frédéric Petersson

Transport och Entreprenad
08-788 00 23, 0701-47 03 89
frederic.petersson@ekn.se

 

Eleonore Plutz

Eleonore Plutz
AO Små och Medelstora Företag
08-788 00 03, 0706-82 92 80
eleonore.plutz@ekn.se

 


Michael Regmert

Gruvteknik och Råvaror
08-788 01 19, 0706-10 25 11
michael.regmert@ekn.se

 

Charlotte Ringström
Charlotte Ringström
Assistent:AO  Små och medelstora företag
08-788 00 78, 0767-97 04 59
charlotte.ringstrom@ekn.se

 


Yvonne Rosenqvist

Transport och Entreprenad
08-788 01 23, 0767-97 04 55
yvonne.rosenqvist@ekn.se

 

 
Kristina Rydén

IT
08-788 00 39, 0708-36 24 53
kristina.ryden@ekn.se

 

 Zlatko Salcic
Zlatko Salcic

Telekom
08-788 00 47, 0733-50 78 64
zlatko.salcic@ekn.se

 

 Karl-Johan Sedvall
Karl-Johan Sedvall
IT
08-788 00 89, 0733-34 22 05
karl-johan.sedvall@ekn.se

 

Ulrika Sernbrandt
Ulrika Sernbrandt
Telekom
08-788 00 94, 0736-63 58 57
ulrika.sernbrandt@ekn.se

 


Diana Sewerin
Gruvteknik och Råvaror
08-788 00 43, 0704-40 00 97
diana.sewerin@ekn.se

 

Richard Sigray
Richard Sigray
Kommunikation
08-788 02 36, 0761-38 02 36
richard.sigray@ekn.se

 

Maria Sjödin
Maria Sjödin

AO Små och medelstora företag
08-788 00 75, 0767-97 04 57
maria.sjodin@ekn.se

 

Ann Skoglund
Ann Skoglund

Kraft, Försvar och Anläggningar
08-788 00 57, 0708-36 24 75
ann.skoglund@ekn.se

 
Kristina Soto

Assistent: Affärsområde stora företag
08-788 00 01
kristina.soto@ekn.se

 

Marc Strahm
Marc Strahm

Kraft, Försvar och Anläggningar
08-788 01 39, 0702-80 76 64
marc.strahm@ekn.se


Mia Strand
Ekonomi
08-788 02 32, 076-105 02 32
mia.strand@ekn.se

 


Ann-Sofi Stålnacke
Telekom
08-788 01 44, 0703-84 40 28
ann-sofi.stalnacke@ekn.se

 

   
Lars Svensson
AO Små och medelstora företag
08-788 00 50, 0708-36 33 29
lars.svensson@ekn.se

 


Malin Tegnér

Telekom
08-788 01 51, 0706-74 62 62
malin.tegner@ekn.se 

  
Saila Turunen

International Relations
08-788 00 99, 0709-10 74 94
saila.turunen@ekn.se

 


Matts Unander

IT
08-788 00 74, 0708-36 33 53
matts.unander@ekn.se

 

Alexander Wahlstrom
Alexander Wahlstrom

Finans/ekonomi
08-788 01 02, 0702-91 40 30
alexander.wahlstrom@ekn.se

 


Joakim Wallensteen

Telekom
08-788 00 90, 0701-47 03 86
joakim.wallensteen@ekn.se

 

 
Karin Wessman
Risk Advisory & CSR
Senior Sustainability Analyst
08-788 01 93, 070 611 55 90
karin.wessman@ekn.se

 


Karin Westling

AO Små och medelstora företag
08-788 01 07, 0701-47 03 85
karin.westling@ekn.se

 


Robert Wickman

Regionansvarig Norr
AO Små och medelstora
08-788 00 04, 0709-30 42 44
robert.wickman@ekn.se 

 


Victor Widing
Gruvteknik och Råvaror
08-788 02 30, 072-238 02 30
victor.widing@ekn.se

 

Katja Hanhisalo
Katja Wiklund
Affärssupport
08-788 00 79, 0767-97 04 38
katja.wiklund@ekn.se

 

 
Susanne With

Kommunikation
08-788 00 26, 0709-92 77 50
susanne.with@ekn.se

 


Anja Wåhlström

Kraft, Försvar och Anläggningar
08-788 01 27, 0702-99 77 30
anja.wahlstrom@ekn.se

 

Sofia Zdolsek
AO Små och medelstora företag
08-788 00 51, 0703-79 37 99
sofia.zdolsek@ekn.se

  
Charlotte Åkesson
Kraft, Försvar och Anläggningar
08-788 00 42, 070-813 28 46
charlotte.akesson@ekn.se

 

Mia Östervall
Affärsstöd
08-788 00 32, 073-625 97 63
mia.ostervall@ekn.se


http://www.ekn.se/